Огляд, оцінка та нейтралізація наявних та потенційно можливих явищ і чинників, що створюють небезпеку для інформаційної безпеки на підприємстві
Здійснення організаційних, інженерно-технічних заходів, а також заходів криптографічного та технічного захисту інформації, спрямованих на запобігання кіберінцидентам, виявлення та захист від кібератак, ліквідацію їх наслідків, відновлення сталості і надійності функціонування комунікаційних, технологічних систем на підприємстві.
Огляд, оцінка та нейтралізація наявних та потенційно можливих явищ і чинників, що створюють небезпеку у кіберпросторі, справляють негативний вплив на стан кібербезпеки підприємства.
Складність і різноманітність середовища діяльності сучасного підприємства зумовлюють наявність залишкових ризиків незалежно від якості підготовки і впровадження заходів їх протидії. Також завжди існує вірогідність реалізації нових, невідомих до теперішнього часу, загроз інформаційній безпеці. Неготовність організації до обробки подібного роду ситуацій може істотно ускладнити відновлення бізнес-процесів та потенційно збільшити завдані збитки.
Управління інцидентами – це важливий процес, який забезпечує організації можливість спочатку виявити інцидент, а потім за допомогою обраних засобів підтримки швидше його вирішити.
Мета управління інцидентами безпеки:
Відсутність інцидентів не вказує на те що система управління безпекою працює правильно, а вказує лише на те, що інцидент не фіксується.
Будь-якій організації, що серйозно відноситься до питань забезпечення інформаційної безпеки, необхідно реалізувати комплексний підхід щодо захисту інформаційних активів до яких відносяться:
Збір й аналіз інформації щодо наявних та використовуваних на даний момент регламентах, процедурах і засобах забезпечення інформаційної безпеки і управління інцидентами.
Проводимо виявлення джерел подій інформаційної безпеки, збираємо відомості, щодо використовуваних інформаційних систем і технологій обробки інформації. Визначаємо область дії системи управління інцидентами інформаційної безпеки. Розробляємо документи «Завдання щодо робіт з розробки системи управління інцидентами інформаційної безпеки» і «Технічне завдання на автоматизовану систему моніторингу й управління інцидентами інформаційної безпеки».
Розслідування кіберінцидентів дозволить розв’язати низку проблем та ліквідувати або звести до мінімуму наслідки, на які наражається компанія у разі кібератаки, а саме:
Завданнями розслідування кіберінцидентів є:
Основною метою створення системи інформаційної безпеки організації є зниження ризиків щодо інформаційних активів і зменшення негативних наслідків від можливих інцидентів.
Надійна систем безпеки даних не може існувати без проактивного виявлення та відстеження загроз.
Проводимо аналіз ризиків та виробляємо оптимальну стратегію моніторингу, розкриття планів та профілактиці зловмисних дій атакуючих
Проводимо виявлення вразливостей на всіх рівнях ІТ інфраструктури та програмно-апаратних компонент додатків. Ми проводимо аналіз безпеки динамічними методами (відладка, фаззінг, інструментування) та статичними, включаючи аналіз вихідного програмного коду. За необхідності проводиться зворотна інженерія додатку.
Корпоративна інфраструктура може нараховувати тисячі елементів, які разом з системами виявлення вторгнення генерують величезний потік інформації. Статистика показує, що великий процент запроваджень систем керування журналами, подіями безпеки та попередження атак не виправдовують запланований бізнес-кейс. Наша команда проведе аналіз інфраструктури, запропонує оптимальні налаштування для існуючих компонент, чи вкаже на необхідність додаткових засобів.
Для аномальних подій ми проводимо детальний розбір причин, які їх викликали. Це включає низькорівневий розбір мережевих протоколів і поведінку програм. Профілі моніторингу постійно адаптуються під зміни в ІТ інфраструктурі.
Неавторизоване копіювання, модифікація, обхід ліцензійних обмежень програмних додатків - це один з найдавніших злочинів. Ми пропонуємо нашим клієнтам ефективні рішення від несанкціонованого втручання в роботу під усі популярні платформи (Windows, Mac, iOS, Linux, Android та ін.), котрі забезпечать значну економію коштів та ресурсів на самостійну розробку методів захисту.
Самий відомий спосіб серед зловмисників нашкодити бізнесу - це унеможливити функціонування онлайн ресурсів (DOS атаки). Найкращий спосіб перевірити надійність захисту Ваших ресурсів - це наша послуга стресс-тестування. У контрольований спосіб ми згенеруемо велике навантаження на всіх рівнях мережевих протоколів, проведемо виявлення вразливостей чи неправильно сконфігурованих компонент, які дозволяють унеможливити роботу ресурсів підприємства.
Санкціонована спроба обходу засобів захисту інформаційної системи. Результатом тесту є звіт, який містить список виявлених вразливостей, використаних векторів атаки, досягнутих результатів, рекомендацій щодо виправлення. Результати «пентеста» інформаційної системи залежать не тільки від якості і умов настройки і експлуатації реалізації програмного забезпечення, а також від аналогічних метрик апаратного забезпечення, коректності дій персоналу, налагодженості і узгодженості операційних процесів.
У цьому тесті використовуються реальні стратегії атак для виявлення недоліків і недоліків, пов'язаних з самим додатком і його зв'язками з іншою ІТ-інфраструктурою. В рамках цієї послуги ви можете змусити наших експертів вручну перевіряти вихідний код ваших нових або існуючих додатків в поєднанні з динамічними тестами і реальними атаками.
Наш детальний звіт дозволяє вашій команді безпеки знайти і визначити пріоритети виправлень:
Використовуючи підхід тестування на проникнення, цей сервіс розкриває уразливості, які можуть існувати в ваших мережах, створюючи реальні сценарії атак контрольованим і професійним чином.
Наш остаточний звіт містить результати виявлених вразливостей в цілому і докладний опис шляху атаки, яким ми слідуємо, що дозволяє вашому ІТ-персоналу розставити пріоритети для виправлень на основі тих проблем, які привели до компрометації:
Цей тест охоплює хмарну інфраструктуру, додатки та інтеграцію корпоративної мережі. Наш сервіс враховує специфіку хмарної інфраструктури.
Ось що ви можете очікувати:
На ринку прослуховуючих пристроїв безліч видів і моделей. Зустрічаються дорогі вироби і примітивні пристрої. Дуже багато прослуховуючих пристроїв саморобних, адже фахівцеві зібрати його з відповідних деталей не складе труднощів. Багато моделей вимагають мінімум навичок, і будь-яка людина, нібито прийшов у справі в вашу фірму, може замаскувати прослуховуючий пристрій за кілька хвилин.
Ми часто виконуємо замовлення по перевірці службових приміщень на наявність прослуховуючих пристроїв, і нерідко підозри виявляються вірними. Але ж інформація, отримана за допомогою зазначених пристроїв може обернутися серйозними фінансовими втратами для бізнесу. Та й особисті розмови не повинні ставати надбанням громадськості. Ось чому ми рекомендуємо проводити перевірку офісних приміщень на наявність прослуховуючих пристроїв.
Перевірка приміщень на наявність прослуховуючих пристроїв розбита на кілька етапів:
Досвід робіт в цій галузі, а також наявність відповідного технічного обладнання, дозволяють нам перевірити приміщення за короткий час. Конкретний термін буде залежати від розмірів приміщень, складності обробки, наявності комп'ютерної техніки та ін.
Як часто проводити перевірку?
Перевірка приміщень на наявність прослуховуючих пристроїв обов'язкове при виниклих підозрах. Наприклад, ви чуєте перешкоди на телефонній лінії, яких не було раніше. Найчастіше однієї перевірки буває досить, щоб ваші недоброзичливці зрозуміли марність своїх намірів.
Але так буває не завжди. Тому ви маєте можливість замовити перевірку на наявність прослуховуючих пристроїв або бізнес розвідку періодично, щоб бути впевненими в безпеці вас особисто і вашого бізнесу.